29
Pn, Lis

 

 

NOCNE WYZWANIA - PODEJMIJ WYZWANIE!
 
Zapraszamy Cię do nocnej modlitwy. Noc to szczególny czas spotkania z Bogiem. Wzorując się na samym Jezusie Chrystusie, który tak często właśnie nocą spotykał się z Ojcem, wstajemy w środku nocy, myjemy się i ubieramy, by godnie stanąć przed Panem. Łączymy się w ramach transmisji online, by wspólnie – jako Bracia – modlić się Godziną Czytań, uwielbiać Boga i błogosławić naszych bliskich, nasze domy, miejscowości, prosić za chorych, służbę zdrowia i o ustanie pandemii. PODEJMIJ WYZWANIE i bądź z nami w każdą pierwszą noc z czwartku na piątek w miesiącu o godz. 2:00!
 

01:55 w nocy – dzwoni budzik, a Ty... wstajesz i ubierasz się na spotkanie z Nim. W tej drodze wspierają Cię setki mężczyzn z całego świata. Brzmi... obiecująco?

Nie ukrywamy, że jest to wyzwanie. Być może masz ciężką pracę, małe dzieci i każda sekunda snu jest dla Ciebie wybawieniem. Pamiętaj jednak, że zapraszamy Cię do czegoś wyjątkowego! 

Pan Bóg mówi do nas szczególnie poprzez swoje Słowo, a cisza nocy sprzyja, by wsłuchać się w Jego głos.

 

Chcesz, aby Pan Bóg mówił przez swoje Słowo właśnie do Ciebie? Chcesz wsłuchać się w Jego głos, podczas gdy dookoła Ciebie świat pogrążony jest w głębokim śnie?

Będziemy gromadzić się w każdą noc z I czwartku na I piątek miesiąca. Poświęć raz na 30 dni jedną nocną godzinę właśnie dla Niego!
Co musisz zrobić, aby dołączyć?

1. Zapisz się do wydarzenia: 

 

 

Formularz nie działa? Kliknij tutaj

2. Oczekuj na wiadomość mailową z zaproszeniem

Po zapisaniu się na wydarzenie otrzymasz wiadomość powitalną. Następnie będziesz otrzymywał w każdą środę poprzedzającą I czwartek miesiąca zaproszenie do uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu. Zapraszamy Cię do bycia z nami na żywo. Przed spotkaniem otrzymasz link do transmisji online.

3. Przygotuj się!

Na spotkanie z Panem powinieneś być odpowiednio przygotowany:

  • umyj się i odśwież;
  • przygotuj się na uwielbienie;
  • przygotuj się na korzystanie z modlitwy gestów: wzniesione ręce, modlitwa krzyżem.
  • przygotuj sprzęt do odtworzenia transmisji - może być telefon, słuchawki

 

ŚWIADECTWA BRACI:

Nocną modlitwę naszej wspólnoty praktykowałem wielokrotnie. Mimo to wstanie w środku nocy z łóżka, ubranie się, przygotowanie Słowa Bożego, świecy i rozpoczęcie modlitwy najczęściej jest dużym wyzwaniem. Na pewno pomaga mi świadomość, że nie jestem sam, a razem ze mną ten trud ponoszą bracia w różnych częściach Polski i świata. Noc to czas wyciszenia. Łatwiej mi wtedy, mimo dużego zmęczenia, skupić uwagę na Bogu. Bardzo dotyka mnie ta część modlitwy, gdy w geście błogosławieństwa wznosimy swoje ręce jak Mojżesz, błogosławiąc i omadlajac swoją rodzinę, sąsiadów i wrogów. Mam też doświadczenie ogromnej mocy tej wspólnotowej modlitwy tak głęboko zakorzenionej w tradycji Kościoła. Pan wynagradza mi ten trud, daje odczuć realne zmiany we mnie, wręcz zaczynają dziać się cuda.

Sebastian Staniewicz


W nocnych czuwaniach całej wspólnoty brałem udział tylko dwukrotnie. Wywołało to we mnie duże poruszenie serca. Świadomość, że razem ze mną w środku nocy wstają i modlą się inni bracia, dawała mi niesamowitą siłę do działania w ciągu dnia. Miałem poczucie, że razem możemy wszystko.

Dariusz Fryc


Do inicjatywy Nocnych Wyzwań zawsze podchodziłem z pasją, bo jest to dla mnie wyjątkowe spotkanie z Bogiem – spotkanie w całkowitej ciszy domu wielodzietnej rodziny, ze świadomością, że jestem z Nim sam na sam. Jest to za każdym razem duży trud, aby wstać oraz by nie zasnąć w trakcie, ale każdy taki trud Bóg błogosławił jeszcze większą łaską w postaci myśli, inspiracji czy postanowień. Ponadto ta forma daje mi ogromne poczucie braterstwa – wiem, że nie zmagam się sam. Jest to również jedyna okazja, kiedy z serca błogosławię, nie tylko moją rodzinę (za którą modlę się codziennie), ale także miejsce, w którym mieszkam i cały kraj.

Zbigniew Załuska


Jak doświadczyć doskonalenia mocy w słabości? U mnie dzieje się to w owocach nocnej modlitwy. Kiedy wstaję o 2:00, by przez prawie godzinę modlić się do Boga, wiem, że w ciągu dnia jakoś to odczuję. I pomimo tego, że bywam niewyspany, pojawia się owoc – odczuwana wyraźniej niż zawsze obecność Boga przy mnie.

Michał Mokrzycki