25
Pn, Paź
19 New Articles

O nas

ODPOWIEDZIALNI ZA DROGĘ ODWAŻNYCH:
Mariusz Marcinkowski - pomysłodawca i autor projektu, mąż, ojciec, Lider Główny i założyciel wspólnoty, teolog, trener. Doktorant na UPJPII - teologia dogmatyczna.
Michał Piekara - autor projektu mąż, ojciec, założyciel wspólnoty, familiolog, terapeuta.
ks. Marcin Ożóg - proboszcz Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, Kapelan wspólnoty.
br. Adam Zwierz - kapucyn, odpowiedzialny za powołania, Kapelan wspólnoty
Liderzy Odpowiedzialni - Dawid Gacek, Sławomir Leszczyński

REDAKTOR NACZELNY
Jarosław Kumor - mąż, ojciec, jeden z liderów wspólnoty, dziennikarz, publicysta, współpracuje z tygodnikiem "Niedziela" i polską edycją portalu "Aleteia".

ZASTĘPCA REDAKTORA NACZELNEGO
Piotr Paszkowski - szczęśliwy mąż Beaty i ojciec trójki dzieci - Juliana, Ignacego i Teresy. Jeden z liderów wspólnoty. Z zawodu informatyk i przewodnik miejski po Warszawie.

AUTORZY:
Kamil Bobel, Piotr Cyran, Dariusz Dudek, Dawid Gacek, Kamil Jaśniewicz, Piotr Krawczyk, o. Michał Kubicz OP, Krzysztof Kusik, Sławomir Leszczyński, Michał Mokrzycki, Michał Paczuła, Piotr Podczaski, Paweł Rząsa, Piotr Stalmach, Szymon Wilkowski, Adam Załęski, br. Adam Zwierz OFMCap.

MATERIAŁY WIDEO
Michał Ziółkowski - mąż, ojciec, dziennikarz, fotoreporter, jeden z liderów wspólnoty, przez lata pracował w tygodniku "Idziemy".
Piotr Matuszewski - kawaler, jeden z liderów wspólnoty.

HISTORIA
W 2010 roku w sercach Michała Piekary i Mariusza Marcinkowskiego Bóg wzbudził powołanie do służby mężczyznom w Kościele. Tak powstała katolicka wspólnota Przymierze Wojowników, która przez lata formacji i zgłębiania swojego charyzmatu była przygotowywana przez Pana Boga do czynienia liderów gotowych służyć Bogu i Kościołowi, liderów, którzy w pierwszej kolejności są przywódcami w swoim osobistym życiu, w codziennej, wiernej pracy nad sobą.

W 2017 roku powstał Program ODWAZNI.pl (www.odwazni.pl) - program męskiego rozwoju będący platformą szerokiego dotarcia do mężczyzn z ideą wierności małym krokom w duchowym i osobowym rozwoju. W pierwszym roku działania program zgromadził 1100 mężczyzn, a nasza wspólnota zaangażowała się wyłącznie do posługi w tym dziele, zmieniając również w tym czasie swoją nazwę na Droga Odważnych.

W 2020 roku powstał serwis drogaodwaznych.pl jako narzędzie jeszcze szerszego dotarcia do mężczyzn.