21
Wt, Wrz
26 New Articles

Czy chcesz być jak Leon Zawodowiec?

Leon The Professional by @jesusjam2 / instagram.com

UZALEŻNIENIA
Posłuchaj
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bohater jednego z najlepszych filmów Luca Bessona, to cichy, chowający wzrok za czarnymi okularami morderca. Niesamowicie sprawny i pomysłowy w zabijaniu ludzi. Bezbłędny snajper misternie przygotowujący się do każdego zlecenia. Jeżeli masz kasę, uważasz, że ktoś rujnuje Twoje życie, możesz złożyć zlecenie żeby Leon go sprzątnął.

 

Kolega z sąsiedztwa

Leon żyje z zabijania ludzi i jednocześnie mieszka wśród ludzi w swoim małym mieszkaniu. Stara się jednak nie utrzymywać z nimi relacji. Wyobrażasz sobie, że Twój sąsiad jest płatnym mordercą? Odczuwasz pokusę porozmawiania z nim?  A może w Twojej głowie pojawiło się już zlecenie?

Taki miły, cichy lokator z czujnością i szybkością tygrysa. Miły? Żeby nie wzbudzać podejrzeń. Cichy? Jego profesja nie jest społecznie akceptowana. Czujny? Nie może zaufać, bo mógłby zostać wydany w ręce policji.

Co go powstrzymuje żeby przestał się tym zajmować? Żyjąc skromnie, jak żołnierz, swoje wysokie wynagrodzenia prędzej odłoży niż zainwestuje, bo to oznaczałoby kontakt z ludźmi. Może trzyma go adrenalina, którą odczuwa podczas akcji?

 

To zaraża!

W przytoczonym filmie, w życiu Leona pojawia się 11-letnia dziewczynka. Na jego nieszczęście oświadcza mu, że chciałaby nauczyć się zabijać jak on! Można powiedzieć – ma swoje powody. Jednak nawet w oczach wyrachowanego mordercy taki młody, niewinny "uczeń" budzi sprzeciw. 

Każdy, kto trzymał choć raz w ręku broń myśli tylko o jednym – pociągnąć za spust. Nie byle jak, a w konkretnym kierunku, w wyznaczonym celu. Strzelanie w powietrze, na wiwat, też jest radosne, jednak to cel, jaki obieramy do strzału decyduje o poziomie naszego zafascynowania.

 

Jesteś zawodowcem!

Teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś najlepiej opłacanym snajperem, z sokolim wzrokiem i codziennie najnowszym karabinem snajperskim...

Pan Bóg obdarował mężczyzn wszystkimi predyspozycjami, które pozwalają stać się mordercami i codziennie pociągać za spust. Na nasze nieszczęście rzadko na początku zdajemy sobie z tego sprawę. Nasza czujność w wyszukiwaniu kobiecych kształtów opanowana jest do perfekcji. Każdy ruch kobiety potrafimy zmierzyć naszym celownikiem wybierając najlepszą jego część do strzału. Potrafimy wypuścić całą serię fantazji i zbereźnych myśli gapiąc się w obrany cel. TAK! To już nie jest kobieta. To jest cel!

Kiedy jesteś już „zawodowcem” i żyjesz tym każdego dnia, zaczynasz kolekcjonować w swojej głowie sytuacje, fetysze i coraz szybciej wykonujesz kolejne „zlecenia”. Kiedy stajesz się maniakalnym snajperem, każdą chwilę wykorzystujesz w Internecie żeby zdobywać kolejne „doświadczenia”. Tak ー jesteś cichy, żeby nikt się o tym nie dowiedział.

Może nawet jesteś miły, zwłaszcza kiedy swój cel możesz obserwować z bardzo bliska. Jesteś bardzo czujny, bo nawet w gronie innych „snajperów” nie ujawnisz do końca ile „zleceń wykonałeś”. Taka tajemnica zawodowa.  Natomiast chętnie podzielisz się swoistymi uwagami.

 

Wiesz co łączy Cię z mordercą?

Dla niego życie ludzkie nie ma już takiej wartości, jaką nadał jej Stwórca. Dla Ciebie kobieta staje się przedmiotem, z którym zrobisz to, na co będziesz miał ochotę.

A gdyby na naukę do Ciebie przyszła Twoja 11-letnia córka, od czego zacząłbyś szkolenie?

 

 Posłuchaj na Apple Podcast

 Posłuchaj na Google Podcast

 Posłuchaj na Spotify

Arkadiusz Bury
Arkadiusz Bury
Dziękuję Dawid za twórcze porównanie. Byłem Leonem przez długie lata a przyszła do Miłość i dała do ręki konkretne narzędzie wychodzenia z uzalęznienia - 12 kroków. Chwała Panu

You don`t have permission to comment here!