25
Pn, Paź
19 New Articles

Od przynajmniej dekady technologia obdarza nas kolejnymi nowinkami, gadżetami i urządzeniami. Dosyć popularnym i najbardziej osobistym z nich jest smartfon. Czy częste i bezwiedne sięganie po niego to już uzależnienie?

Koleżanka na wieść o przemianie mojego życia stwierdziła, że niemożliwa jest resocjalizacja w ciągu jednej nocy.

 

Na drogę trzeźwości wszedł ponad dziesięć lat temu. Od tego czasu Paweł Ciura – trzeźwiejący alkoholik, mąż i ojciec – pozwala, by umierał w nim "stary człowiek". Abstynencja i zmaganie się ze spuścizną po jego dawnym życiu wymaga wierności i stałej czujności. Nie sposób zachować ich w oparciu jedynie o własne siły.

W kwestii każdego uzależnienia stanięcie w prawdzie jest fundamentem powrotu do zdrowia. Bardzo łatwo jest się oszukiwać. Chyba się nie pomylę, jeśli napiszę, że w naszej, polskiej rzeczywistości najczęstszym uzależnieniem jest to od alkoholu i na jego przykładzie postaram się przedstawić mechanizmy, które łatwo nami powodują.

Leon The Professional by @jesusjam2 / instagram.com

Bohater jednego z najlepszych filmów Luca Bessona, to cichy, chowający wzrok za czarnymi okularami morderca. Niesamowicie sprawny i pomysłowy w zabijaniu ludzi. Bezbłędny snajper misternie przygotowujący się do każdego zlecenia. Jeżeli masz kasę, uważasz, że ktoś rujnuje Twoje życie, możesz złożyć zlecenie żeby Leon go sprzątnął.