20
Śr, Sty
28 New Articles

Mam dziś ważne przemyślenia i chcę się z Tobą nimi podzielić. Jest to związane z osobistymi doświadczeniami z dzieciństwa i czasu dorastania, ale w zadziwiający sposób pomaga mi spojrzeć na aktualną sytuację dokoła, która jest udziałem nas wszystkich.

Robić swoje w tych dziwnych czasach to nie lada zadanie. Manipulacja nas nie omija, a męskie poczucie własnej wartości bywa w opłakanym stanie. Wstydzimy się i często nawet sobie tego nie uświadamiamy. Pozwolę więc sobie zwrócić w tym kontekście uwagę na kilka spraw.

Jeszcze kilka lat temu z moją żoną rozmawialiśmy głównie o jej trudnościach i potrzebach, a to dlatego, że ja przecież ich nie miałem. Prawda? No nie do końca. Po prostu nie chciałem do siebie dopuścić tego wewnętrznego głosu, który mówił, że coś jest nie tak, że nie ze wszystkim sobie radzę. To wymagało wysiłku zmierzenia się z własnymi słabościami. 

Mężczyzna we współczesnym świecie nie ma lekko – tak tożsamościowo, ze swoimi naturalnymi cechami. Łatwo powiedzieć, ale co z tym zrobić?

Święty Ignacy do jeden z “nieformalnych” patronów Drogi Odważnych. Dziś obchodzimy jego wspomnienie. Życie upływało mu na hazardowych grach oraz częstych pojedynkach. Fascynowały go wojna i dworska sława, a jego największą rozkoszą były ćwiczenia rycerskie oraz chęć zdobycia wielkiej żołnierskiej sławy, dla której był w stanie poświęcić nawet życie powierzonych mu żołnierzy.

Jakie jest Twoje poczucie własnej wartości? Wysokie czy niskie? Dobrze o sobie myślisz? Lubisz siebie? Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd się bierze poczucie własnej wartości? Gdybyś na skali od 1 do 10 miał wskazać poziom poczucia własnej wartości, to ile by wyniosło? Zanim zaczniesz czytać dalej, zastanów się i podaj sam dla siebie, na ile się oceniasz…