05
Cz, Sie
22 New Articles

Jeśli słuchamy Boga, rodzi się w nas wiara, a jeśli słuchamy współmałżonka, rodzi się w nas miłość. Jak słuchać aktywnie, tak by rozmowa była satysfakcjonująca i dobra dla obu stron? Zapraszamy do obejrzenia materiału!

Pasja – razem czy osobno? Sytuacje konfliktowe – ustępować czy nie? Lubię pobyć sam. Czy to znaczy, że jestem egoistą? W gąszczu tym podobnych pytań gubimy relację, a przecież małżeństwo to swego rodzaju partnerstwo i wzajemność, a nie walka.

W ostatnim czasie pewna Pani powiedziała do mnie: “Wie Pan, chciałam kochać się ze swoim mężem, ale on powiedział, że mu się po prostu nie chce”.

 

Nie ma idealnych związków, bo nie ma idealnych ludzi. Ale czy można na przekór temu światu żyć w zgodzie, miłości i przyjaźni? Czy istnieje sposób, aby Twoje małżeństwo było jak twierdza osadzona na skale i dawało wewnętrzny pokój i radość, niezależnie od życiowych trudów.

Coraz większe tempo życia powoduje, że nie ogarniamy zmieniającej się rzeczywistości i trudno nam się w niej poruszać. Ze świecą można szukać tradycyjnego modelu przekazywania wiedzy i umiejętności, jakim była relacja mistrz-uczeń. Z kolei pozostawieni sami sobie często nie potrafimy dostrzegać szans i zagrożeń, naszych słabych i mocnych stron, nie mamy motywacji do podejmowania wysiłku potrzebnego do rozwoju i wzrostu. Myślę, że właśnie dlatego tak popularny jest dzisiaj coaching. A co, gdybym powiedział ci, że masz obok siebie świetnego coacha i wystarczy, że pozwolisz mu działać i popychać Cię ku zmianom?

„Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską…” – powtarza Pan młody. Po nim Pani młoda. Czy jednak – zważywszy na różnice płci – tak samo rozumieją słowa przysięgi małżeńskiej? Prawdopodobnie nie. Z czego to wynika? Odpowiedź znajdziemy w Biblii, w Księdze Rodzaju, w opisie stworzenia człowieka.

W najbliższą niedzielę we współpracy z projektem uBOGAcONA rozpoczniemy kolejną edycję Seminarium Małżeńskiego pod hasłem “Musicie narodzić się na nowo”. Uczestnicy w ciągu pięciu niedzielnych spotkań wezmą udział w konferencjach, warsztatach, a przede wszystkim w randkach małżeńskich pomyślanych jako okazja do bliskości i dialogu z pomocą specjalnie przygotowanych materiałów.