25
Pn, Paź
19 New Articles

"Jak budować jedność wśród podziałów?" – działo się! [ZOBACZ RELACJĘ]

WYDARZENIA
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ramach konferencji z cyklu Powołani do Przywództwa odpowiadaliśmy na pytanie: "Jak budować jedność wśród podziałów?" – w sercu, w małżeństwie, rodzinie, społeczeństwie, Kościele i wśród chrześcijan. Oto zapis relacji z tego wydarzenia ze zdjęciami i materiałami wideo.

 

9:05 - Jest już z nami Marcin Zieliński. Wchodzimy na wizję.

Od lewej Dawid Gacek (konferansjer, zespół muzyczny), Krzysztof Sulima (zespół muzyczny), Mariusz Marcinkowski (konferansjer, zespół muzyczny), Marcin Zieliński (prowadzący modlitwę, uczestnik debaty w przerwie między konferencjami), br. Adam Zwierz (uczestnik debaty, czuwa duszpastersko), Sławek Leszczyński (zespół muzyczny).

 

9:10 - Wystartowała modlitwa.

 

 

9:25 - Trwa uwielbienie

 

9:35 - Czas zacząć networking. Bracia uczestniczący w konferencji łączą się ze sobą parami na krótkie spotkania online. Mają dzięki temu możliwość poznać się, przywitać i być na wydarzeniu nie tylko anonimowo. 

 

9:55 - A w czasie networkingu w naszym studio, z którego nadajemy, nie tyko pijemy kawę, ale też się łączymy z Braćmi :)

 

10:15 - Słuchamy konferencji bpa Artura Ważnego: "Jedność we wspólnocie".

 

10:50 - Trwa przerwa po konferencji Księdza Biskupa okraszona śpiewem naszej ekipy muzycznej. Za chwilę będziemy słuchać Karola Sobczyka o jedności wewnętrznej, a br. Adam znika za rogiem... :)

 

11:23 - Karol Sobczyk: "By jedność była możliwa, wymaga radykalnej miłości od każdego z nas". 

 

11:40 - Karol zakończył swoją konferencję modlitwą o braterstwo między chrześcijanami. Kontynuujemy ją śpiewając i przygotowujemy się do konferencji pastora Piotra Gąsiorowskiego – nadal wokół ekumenizmu. 

 

12:02 - Dawid Gacek zaprasza do prelekcji kolejnego gościa: "W ramach tej konferencji usłyszymy o jednej jedynej rzeczy, jakiej wg naszego gościa powinniśmy nauczyć się od Jezusa". Słuchamy pastora Piotra Gąsiorowskiego.

 

 

12:35 - Rozpoczęliśmy debatę po wysłuchaniu trzech pierwszych konferencji. Przed kamerami Mariusz Marcinkowski, Dawid Gacek, br. Adam Zwierz i Marcin Zieliński.

 

 

13:13 - Br. Adam Zwierz: "Uczę się łagodności od mojego kierownika duchowego. Sam siebie zrównałbym z ziemią. Relacja z nim pomaga mi budować na co dzień jedność z ludźmi".

 

13:23 - Marcin Zieliński: "Dopóki nie będziemy w jedności, nie będziemy czytelnym świadectwem dla świata".

 

13:30 - Debatę czas zakończyć. Nasi paneliści mówili m.in. o łagodności i pokorze, które poruszał w swojej konferencji zwłaszcza pastor Gąsiorowski. Było też dużo o relacjach z chrześcijanami innych wyznań. Przed nami przerwa obiadowa.

 

14:15 - Druga już sesja networkingu, w ramach której uczestnicy odbywają krótkie spotkania jeden na jeden i mogą podzielić wrażeniami z pierwszej części. Ruszamy!

 

14:35 - Przerwa powoli dobiega końca, a Wy macie okazję obejrzeć nieco kulis naszej konferencji:

 

 

14:45 - Brat Łukasz Woźniak rozpoczyna nasz blok popołudniowy – Jedność we wspólnocie i w Kościele

 

 

15:30 - Po prelekcji br. Łukasza wprowadzamy w nasze duety rodzinne. Pierwszy z nich to małżeństwo – Monika i dk. Marcin Gajdowie, którzy powiedzą o jedności w małżeństwie.

 

 

15:41 - Dk. Marcin Gajda: "O tyle mogę być przywódcą w przestrzeni małżeństwa, o ile jestem gotów oddać życie za moją żonę".

Monika Gajda: "Jedność małżeńska to droga. Nie warto się na niej poddawać".

 

16:00 - Nasz zespół muzyczny animuje modlitwę w przerwie między naszymi duetami. Drugi z nich – po Monice i dk. Marcinie Gajdach – to gwiazdy polskiej sceny muzycznej bracia Łukasz i Paweł Golcowie. Za chwilę zaczynamy ich wystąpienie.

 

16:17 - Ruszają bracia Golcowie, którzy opowiadają o jedności w rodzinie i w rodzinnej firmie.

 

 

16:45 - Paweł Golec: "Jeśli w relacjach rodzinnych jest wdzięczność, z niej rodzi się miłość".

 

16:55 - Naszą ostatnią prelegentką jest Magdalena Siemion z Centrum Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II 

 

17:27 - Podsumowań czas. Powoli zbliżamy się do końca. Najważniejsze myśli z konferencji wg ks. Marcina Ożóga to poszanowanie różnorodności, które wybrzmiało u Państwa Gajdów, ale też jedność nie za wszelką cenę, o czym mówił br. Łukasz Woźniak.

 

17:31 - Z kolei dla jednego z naszych liderów Sławomira Leszczyńskiego skarbem jest pokora i łagodność, której mamy się uczyć od Pana Jezusa, a o których mówił pastor Piotr Gąsiorowski.

 

17:41 - Myślami jesteśmy już powoli na pielgrzymce "Stań w wyłomie". Dziś po konferencji ruszamy w małych grupach w nocną drogę. Zapraszamy też uczestników do udziału w grupach MasterMind – 12-tygodniowym programie formacyjnym – by pogłębić dzisiejszy temat.

 

17:52 - "Zamiast budować mury, my chrześcijanie mamy budować mosty". Na to budowanie przyjęliśmy błogosławieństwo naszego kapelana ks. Marcina Ożóga. W ten sposób kończymy naszą transmisję i szykujemy się w drogę, którą zakończymy Eucharystiami w naszych pielgrzymich punktach docelowych. Dziękujemy Wam za uwagę i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konferencji z cyklu Powołani do Przywództwa!

 

 


You don`t have permission to comment here!