29
Pn, Lis
16 New Articles

Za nami druga konferencja z cyklu “Powołani do Przywództwa”

Mariusz Marcinkowski, Michał Piekara, Tomasz Samołyk i ks. Marcin Ożóg podczas panelu dyskusyjnego, fot. Droga Odważnych

WYDARZENIA
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 13 marca spotkaliśmy się już po raz drugi na konferencji online z cyklu “Powołani do Przywództwa”. Tym razem towarzyszyło nam pytanie “Jak realizować oczekiwania współczesnego świata?”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 mężczyzn.

Konferencję otworzył swoim wystąpieniem abp Henryk Hoser, przypominając nam fundamenty życia z Bogiem i w Kościele, nieodzowne wobec odpowiedzi na oczekiwania świata, oraz podając nam za wzór św. Józefa. O twardym stąpaniu po ziemi, które jest podstawą dobrego działania i właściwego odpowiadania na oczekiwania mówili youtuberzy Szymon Pękala i Tomasz Samołyk (w wywiadzie udzielonym redaktorowi naczelnemu naszego portalu Jarosławowi Kumorowi). Biskup Mirosław Milewski, dzieląc się swoim świadectwem, pokazał nam wartość odpowiedzialności w działaniu oraz odwagę podejmowania decyzji w zgodzie z wyznawanymi wartościami i wbrew tzw. “układom” czy groźbom. Z kolei s. Anna Bałchan opowiadała nam o swojej pracy wśród ludzi ulicy, czyli działaniu w warunkach co najmniej trudnych, a Marcin Zieliński m.in. o doświadczeniu pomówień na swój temat i umiejętności odpuszczenia działania, choćby otoczenie bardzo tego oczekiwało.

Na Scenie Ołtarzew, gdzie realizowaliśmy transmisję, mogliśmy gościć Tomasza Samołyka, który wziął udział w obu panelach dyskusyjnych, a kilku uczestników mogło spotkać się z nim w ramach networkingu – dwóch sesji spotkań jeden na jeden, od których rozpoczynały się obie części konferencji – przedpołudniowa i poobiednia.

W panelach dyskusyjnych wzięli też udział nasi kapelani ks. Marcin Ożóg i br. Adam Zwierz OFMCap, a całość poprowadzili liderzy Drogi Odważnych Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski.

Dostęp do zapisu konferencji można uzyskać nabywając Planomax na II kwartał 2021 r.

Był to intensywny czas spotkań, dyskusji, weryfikacji poglądów, ale też doświadczenie braterstwa, które będzie miało swoją kontynuację w 10-tygodniowym programie formacyjnym “Jak działać, by żyć w obfitości?”, startującym tuż po konferencji. Będzie to okazja do pogłębienia poruszanych treści i do spotkań w grupach online w formule MasterMind.

A my już przygotowujemy się do kolejnej konferencji z cyklu “Powołani do Przywództwa”. Przewidujemy, że będzie jeszcze ciekawiej. Szczegóły już wkrótce.

 


You don`t have permission to comment here!