31
So, Paź
42 New Articles

Nie jesteś samotną wyspą. Nie jesteś samowystarczalny. Potrzebujesz ludzi, którzy będą Cię wspierać i dzięki obecności których będziesz potrafił dotrzymywać słowa - nie tylko słowa danego na zewnątrz ale przede wszystkim słowa danego samemu sobie. Nasze plany na papierze wyglądają często wspaniałe, ale jeśli zostajemy z nimi sami to po pierwsze najczęściej ich nie realizujemy a po drugie łatwo wpadamy przez nie w poczucie zbędnego indywidualizmu. Dziś, na początek tygodnia o planach i niedotrzymanym słowie. Jak dobrze to znamy, prawda?

Prowadził Mariusz Marcinkowski.

Co powinna zmienić moja żona, by była lepsza? Co powinien zmienić mój szef, współpracownicy, mój proboszcz, wspólnota, parafia, cały Kościół? Widzimy braki dookoła siebie. Łatwo je diagnozować i dawać recepty, ale trudno dostrzec, że najlepszym planem na zmianę otoczenia jest zmiana siebie.

Prowadził Mariusz Marcinkowski.

"Może perfekcyjny nie jestem, ale gdyby wszyscy faceci byli tacy jak ja, świat byłby lepszy".

Towarzyszy Ci czasami takie poczucie? Oczywiście jest to ślepa uliczka, grożąca życiową stagnacją, a jak wiadomo – kto stoi w miejscu, ten się cofa. Mało tego – zmiany, rozwój, formacja – to wszystko ma sens, jeśli robisz to dla kogoś, by być lepszym dla bliskich, a nie po to, by samemu rosnąć w swoich oczach. Przy tej drugiej opcji prędzej czy później i tak się rozczarujesz. Ta pierwsza daje pełnię życia i jest autentycznie Bożym zamysłem.

Prowadzą Michał Mokrzycki i Mariusz Marcinkowski.

Jeden będzie się bał zmiany wycieraczki w samochodzie, a dla drugiego zmiana pracy będzie żadną zmianą. Trudniej na ogół jest ze zmianą samego siebie. Opory przed zmianami, rozwojem, ściągnięciem z twarzy różnych masek, są czymś naturalnym, ale niekoniecznie potrzebnym. Co nam pomoże?

W nowy tydzień wchodzimy z Michałem Paczułą i Dawidem Gackiem.

Czym tak naprawdę jest Misja Życiowa? Dziś zaczynamy od św. Heleny, uchylamy rąbka tajemnicy dlaczego była nazywana babcią wszystkich cesarzy. Zastanawiamy się również nad tym czym jest Święto Podwyższenia Krzyża. W dalszej części rozmawiamy o Misji Życiowej. Czy we współczesnym świecie nadajemy życiu sens?

Poranek prowadzili: Michał Piekara & Mariusz Marcinkowski