25
Pn, Paź
19 New Articles

Osła i lwa rozmowa o miłości

TWÓRCZOŚĆ BRACI
Posłuchaj
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przed nami kolejna historia z morałem. Tym razem osioł i lew prowadzą bardzo życiowy dialog.


Osioł z lwem zaczęli rozmawiać jakby znali się od dawna...

- Królu, jak to się wszystko zaczęło? - zaczął niepewnie osioł.

- Długa historia, ale zaczęło się od śmiechu - łagodnym głosem zaczął lew. - Było dużo radości, która była tak twórcza, że nie sposób było zatrzymać się tylko na niej samej. Miłość rozlała się szerokim strumieniem i tak się wszystko zaczęło...

- Ale Królu, to skąd to cierpienie, ten cały mrok, co się nie udało? - przerwał tę pasjonującą opowieść osiołek.

- Wolność ma różne oblicza. Można przemierzać świat, ale można chcieć zostać w tym samym miejscu, w końcu można zakochać się w sobie... - podjął lew, lekko zamyślonym głosem.

- Czyli to wolność jest winna złu na świecie? Gdyby nie ona, byłoby samo piękno, a tak, wskutek wolnego wyboru, jest tyle złych kierunków - przerwał uparciuch.

- Wolność to dar. Tak jak życie. Bunt to decyzja, tak jak miłość. Pewnie trapi Cię, że można się buntować. Ale to nie przeszkadza, żeby dobrze wybierać. Nikt nie jest sam - odpowiedział lew.

- Ja się czuję nieraz samotny, otoczony przez wilki. Jedne mówią tak, drugie nie. Jestem szary, a one są albo białe albo czarne. Jak się mam w tym odnaleźć? - podjął osiołek.

- Patrz na mnie, do mnie nie podchodzą, bo płoszy je mój uśmiech, spokój i ta drzazga, która utkwiła w moim królewskim sercu - cicho jęknął z bólu król zwierząt.

- Królu, masz taką straż i nikt Cię nie osłonił przed taką wyrwą w Twoim ciele. Wcześniej nie śmiałem zapytać, ale jak to się stało? Ty też cierpisz? - osioł aż usiadł z wrażenia.

- Tak przyjacielu. Ta wyrwa jest po to, żebyś mógł przyjść, nawet gdy szarość Cię przytłacza - pogodnym głosem odparł lew.

- Nietypowy z Ciebie król. Z zewnątrz lew, a w środku człowiek... - zakończył osioł.


You don`t have permission to comment here!