31
So, Paź
42 New Articles

Z różnych perspektyw patrzymy na protesty, będące wynikiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającego prawo aborcyjne. Mówimy m.in. o kryzysie autorytetów, genezie obecnej sytuacji na ulicach i postawie, jaką powinniśmy przyjmować widząc protesty w kościołach. Od czego zacząć zmiany? Orzeczenie TK padło - i co dalej?

Prowadzą Jarosław Kumor i Mariusz Marcinkowski.

Tym razem w programie "na świeżo" komentujemy wywiad, którego w tym samym dniu Robertowi Mazurkowi udzielił o. Leszek Gęsiak SJ. Odnosimy się także do drugiej fali koronawirusa i aktów nieposłuszeństwa, które w związku z tym pojawiają się w Kościele, a przy okazji do klikbajtowych tytułów, które w związku z tym mnożą się w sieci. Na koniec zostawiliśmy niepozorny temat wizyty kolędowej, która w tym roku prawdopodobnie w Polsce się nie odbędzie i jak się okazało stał się to temat odcinka. Za tydzień natomiast porozmawiamy o Halloween, więc bądźcie z nami!

Prowadzą Mariusz Marcinkowski i Michał Ziółkowski.

Korzystając z okoliczności Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w ostatnią niedzielę, rozmawiamy o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i jej stypendystach, których reprezentantem w naszej redakcji jest obecny dziś na antenie Michał Ziółkowski.

W kontekście ludzi młodych nie możemy ominąć radosnej wiadomości o beatyfikacji włoskiego nastolatka, zmarłego w 2006 r. Carlo Acutisa, człowieka modlitwy i służby, którą realizował w niełatwym okresie dojrzewania.

Na koniec rozmawiamy po raz kolejny o encyklice "Fratelli tutti", poszukując jej podstawowego przesłania, bez którego trudno ją będzie zrozumieć i obiektywnie spojrzeć na pojawiające się stale komentarze na jej temat.

Prowadzą Jarosław Kumor i Michał Ziółkowski.

W programie m.in. o nowej encyklice papieża Franciszka "Fratelli tutti" i o komunikacie polskich biskupów dot. udzielania Komunii świętej na rękę.

Ponadto jako ciekawostkę prezentujemy wywiad Onetu nt. przedziwnego Kościoła Szwecji, który z jakimkolwiek Kościołem nie ma wiele wspólnego.

Przypominamy także o zbliżającej się beatyfikacji nastoletniego pasjonata informatyki, Carlo Acutisa.

Prowadzą Jarosław Kumor i Mariusz Marcinkowski.

Miłego słuchania!

Więcej artykułów…