20
Śr, Sty
28 New Articles

Jeśli mam być dla kogoś darem, to bez ciała się nie uda. Jest to piękne, że możemy służyć Bogu i ludziom poprzez ciało, które tak łatwo postrzegamy jako źródło grzechu, a jest ono przecież dziełem Boga tak samo jak dusza. Tym razem mówimy więc o ciele nie w kontekście ćwiczeń, ale w kontekście teologii ciała.

Walka duchowa powinna być naszą codziennością. Jej kształt i wynik zależy od nas czy może przede wszystkim od Boga? Czego potrzebujemy, by podjąć walkę i dobrze ją prowadzić? Przy tej okazji rozmawiamy m.in. o kierownictwie duchowym, fałszywej pokorze i fałszywym egoizmie.

Słyszymy dziś, że bez ascezy nie ma rozwoju duchowego. Ale jak to? By rozwijać się duchowo, musimy ciężko się umartwiać? Dziś wraz z o. Michałem Kubiczem, który łączy się z nami z Neapolu, urealniamy ascezę w kontekście naszego rozwoju duchowego, rozmawiamy o jej formach, sensie i celu.

Bóg chce od nas nieprzeciętności. Czy to oznacza, że mamy być idealni i najlepsi? Nie. Mamy dążyć do ideału. Mamy być najlepszą wersją siebie w danym momencie, bo kiedy jest ciężko, MAGIS oznacza zrobienie tego jednego kroku więcej, dalej, lepiej. MAGIS oznacza walkę i ciągłą świadomość siebie i swojej drogi niezależnie od warunków. To jest nieprzeciętność.

Dziś iście "firmowy" Poranek MAGIS o samym MAGIS.

Więcej artykułów…