31
So, Paź
42 New Articles

Top Stories

Grid List

Mroczny klimat, mroczny przekaz... ale tli się światełko w tunelu. Michał został uziemiony, ale nie poddaje się, a póki co kieruje do nas krótkie orędzie.

Dzisiejszy odcinek to przerywnik humorystyczny, bo jeżeli myślicie, że Michał za każdym razem jedynie wchodzi do studia, mówi i wychodzi, to grubo się mylicie – jak widać.

 "Dziękuję" po japońsku oznacza "na tym nie koniec" – to wiele nam mówi o regule wzajemności. Co ciekawe, nie ma ona nic wspólnego z sympatią do drugiego człowieka. Po prostu – jeśli coś dostajemy, to chcemy się odwdzięczyć, ale... nie zawsze powinniśmy to robić.

Druga część naszej podróży przez piwne smaki z piwowarem domowym Michałem Paczułą. Opowiadamy między innymi:

  • Czy warto w ogóle zaczynać zabawę z warzeniem piwa i ile ona kosztuje?
  • Dlaczego mieszkańcy ul. Czerniakowskiej uwielbiają sąsiedztwo Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych?
  • Jak wyglądają konkursy piwne?

Zobaczysz także przegląd degustacyjny różnych stylów piwnych.

Zapraszamy do oglądania!

Jak pić piwo, by się w nim rozsmakować? Zdradza nam Michał Paczuła - piwowar domowy, członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, sensoryk piwny (sędziował w konkursach).

Zapraszamy do oglądania!

Gościmy dziś z kamerą u Pawła Cichonia - barbera stylisty z Kuźni Fryzur na warszawskiej Białołęce. Co sprawiło, że porzucił poprzedni zawód i poświęcił się przycinaniu, czesaniu i układaniu włosów? I dlaczego mężczyzna potrzebuje dobrej fryzury?

Dla Dawida i Grzegorza to będzie niezapomniane przeżycie!

Zapraszamy do oglądania!

Z różnych perspektyw patrzymy na protesty, będące wynikiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającego prawo aborcyjne. Mówimy m.in. o kryzysie autorytetów, genezie obecnej sytuacji na ulicach i postawie, jaką powinniśmy przyjmować widząc protesty w kościołach. Od czego zacząć zmiany? Orzeczenie TK padło - i co dalej?

Prowadzą Jarosław Kumor i Mariusz Marcinkowski.

Tym razem w programie "na świeżo" komentujemy wywiad, którego w tym samym dniu Robertowi Mazurkowi udzielił o. Leszek Gęsiak SJ. Odnosimy się także do drugiej fali koronawirusa i aktów nieposłuszeństwa, które w związku z tym pojawiają się w Kościele, a przy okazji do klikbajtowych tytułów, które w związku z tym mnożą się w sieci. Na koniec zostawiliśmy niepozorny temat wizyty kolędowej, która w tym roku prawdopodobnie w Polsce się nie odbędzie i jak się okazało stał się to temat odcinka. Za tydzień natomiast porozmawiamy o Halloween, więc bądźcie z nami!

Prowadzą Mariusz Marcinkowski i Michał Ziółkowski.

Korzystając z okoliczności Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w ostatnią niedzielę, rozmawiamy o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i jej stypendystach, których reprezentantem w naszej redakcji jest obecny dziś na antenie Michał Ziółkowski.

W kontekście ludzi młodych nie możemy ominąć radosnej wiadomości o beatyfikacji włoskiego nastolatka, zmarłego w 2006 r. Carlo Acutisa, człowieka modlitwy i służby, którą realizował w niełatwym okresie dojrzewania.

Na koniec rozmawiamy po raz kolejny o encyklice "Fratelli tutti", poszukując jej podstawowego przesłania, bez którego trudno ją będzie zrozumieć i obiektywnie spojrzeć na pojawiające się stale komentarze na jej temat.

Prowadzą Jarosław Kumor i Michał Ziółkowski.