28
Cz, Sty
26 New Articles

Tegoroczna Wigilia i Boże Narodzenie będą inne niż zwykle. Zapewne część z nas będzie uczestniczyła w pasterce online, a przy stole oprócz domowników będzie „siedział” laptop z włączonym Skypem. Oczywiście, pewne tradycje pozostaną bez zmian – będzie sianko pod obrusem, pusty talerz, Kevin znowu zostanie sam w domu, a John McClane przebiegnie się po tłuczonym szkle. Jednak skoro już ta Wigilia ma być inna, to może warto się zatroszczyć, żeby była wyjątkowa. Dlatego chciałbym razem z Wami przyjrzeć się obrzędowi wieczerzy wigilijnej.

Z Szymonem Wytykowskim, szczęśliwym mężem, ojcem siódemki dzieci, prezesem Wielkopolskiego Oddziału Związku Dużych Rodzin 3 Plus, rozmawia Kamil Jaśniewicz.

Tegoroczna uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego stała się punktem wyjścia do rozmowy z moimi dziećmi na temat objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque i obietnic jakie przekazał tej świętej Jezus Chrystus. Wydarzenie w naszym domu było o tyle ważne, że jakiś rok temu mój syn na śmietniku znalazł obraz poświęcenia rodziny Sercu Jezusowemu i bardzo przeżył to wydarzenie. Do dziś opowiada, że uratował Pana Jezusa przed śmieciarką, ale to temat na inny artykuł.