25
Pn, Paź
19 New Articles

"Stań w wyłomie!" – za nami nocna pielgrzymka

fot. Grupa z Wrocławia u celu w Trzebnicy

WYDARZENIA
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mężczyźni uczestniczący w nocnej pielgrzymce pod hasłem “Stań w wyłomie!” dotarli w niedzielę 30 maja o poranku do pięciu różnych sanktuariów rozsianych po Polsce. Wędrówka była kontynuacją III konferencji z cyklu Powołani do Przywództwa pt. “Jak budować jedność wśród podziałów?” zorganizowanej przez naszą wspólnotę Droga Odważnych 29 maja.

Nocna droga była przeplatana słuchaniem treści i wypełnianiem wyzwań związanych z tematem podziałów i budowania jedności. “Był to dla nas czas wprowadzania tego, co usłyszeliśmy na konferencji, w czyn. To zmaganie i światło poranka przed dotarciem do celu było wspaniałym doświadczeniem” – powiedzieli uczestnicy.

Wyjaśniając hasło wydarzenia, liderzy Drogi Odważnych tłumaczą, że wędrówka była czasem stawania w wyłomie podziałów, różnic, osądów, by być mężczyznami jedności. Jak mówią, było to doświadczenie wartościowych rozmów, braterstwa i wspólnej modlitwy.

Punktami docelowymi pielgrzymki były sanktuaria w Niepokalanowie (woj. mazowieckie), Trzebnicy (woj. dolnośląskie), Kiekrzu (woj. wielkopolskie), Gdańsku-Matemblewie (woj. pomorskie) i Kalwarii Zebrzydowskiej (woj. małopolskie). Ostatnim i najważniejszym akcentem wydarzenia w każdym z tych miejsc była Eucharystia. W Niepokalanowie sprawował ją kapelan Drogi Odważnych ks. Marcin Ożóg. W homilii porównywał nocną drogę uczestników do wędrówki Izraelitów idących przez pustynię: “Droga pielgrzymki to zawsze droga życia w soczewce. Ujawnia się to, co w człowieku ukryte. I tak było z Izraelem – doświadczali znaków, cudów, a jednak szemrali”. Zapraszał też do tego, by uczestnicy przenieśli doświadczenie nocnej drogi na całe swoje życie: “Myślę, że stawaliście na tej pielgrzymce w swojej bezradności. Odkrywaliście swoje serca, potrzebowaliście modlitwy. To powinno towarzyszyć nam codziennie. Prawdziwa jedność buduję się na kolanach i z rękami wzniesionymi do nieba” – dodawał ks. Ożóg.

Przed uczestnikami teraz 12-tygodniowy program formacyjny w małych grupach online pogłębiający poruszane w ramach tego weekendu treści. Na kolejne nocne zmagania na szlaku zapraszamy za rok. A już we wrześniu kolejna konferencja z cyklu “Powołani do Przywództwa”. Informacje na jej temat pojawią się na www.powolanidoprzywodztwa.pl.

 

 

Zobacz zdjęcia od uczestników:

 

Na nocnej trasie do Niepokalanowa

 

Bracia z Wrocławia w drodze

 

U celu w Niepokalanowie

 

Grupa elbląsko-gdańska

 

Piękna kaplica adoracji w Niepokalanowie

 

Eucharystia w Niepokalanowie

 


You don`t have permission to comment here!