29
Pn, Lis
16 New Articles

Źródło: UNSPLASH

Aleksandria, 9 kwietnia 2017 r. Tego dnia jeden z egipskich Koptów stracił żonę w zamachu terrorystycznym. Postawiony w niezwykle trudnej sytuacji, Magid z pomocą Open Doors sprostał wyzwaniu jako mąż, ojciec i chrześcijanin. Dramatycznej opowieści Łukasza Wilczyńskiego wysłuchał Jarosław Kumor (Droga Odważnych).

Wierzysz w Chrystusa, więc jesteś znakiem sprzeciwu. To nie podoba się ludziom, którzy z grzechu czerpią korzyści... Właśnie w takiej sytuacji znaleźli się mieszkańcy znanego meksykańskiego kurortu. O życiu w mieście pozostającym w szponach mafii opowiada Łukasz Wilczyński z Open Doors Polska. Rozmowę prowadzi Jarosław Kumor (Droga Odważnych).

youtube.com/OpenDoorsPL

W listopadzie powracamy z naszą serią dotyczącą prześladowań chrześcijan na świecie. Dziś zajmujemy się Światowym Indeksem Prześladowań – narzędziem, które od kilkudziesięciu lat pozwala ocenić skalę przemocy stosowanej wobec chrześcijan w różnych krajach. W rozmowie z Łukaszem Wilczyńskim z Open Doors Polska wskazujemy również, w jakim kierunku zmierzają prześladowania i jak na sytuację zagrożonych wierzących wpłynęła pandemia COVID-19. Rozmowę prowadzi Jarosław Kumor z Drogi Odważnych.

Lauro doszedł pewnego dnia w swojej przestępczej codzienności do ściany. Kiedy żona wyprowadziła się z dziećmi z domu, Bóg zaczął zdobywać jego serce.

Niestety Meksyk to państwo specyficzne pod względem religijnym. Katolicyzm jest tam często wypaczony, a każdy, kto autentycznie się nawraca i robi w związku ze swoją wiarą coś, czego nie robią inni w wiosce, może się znaleźć w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tak było w przypadku Lauro...

Oto kolejny odcinek naszej serii, w którym skupimy się na konkretnej postaci prześladowanego mężczyzny. Opowiada Łukasz Wilczyński z Open Doors.

Źródło: Open Doors

Przed nami państwo z najbardziej zindoktrynowanym społeczeństwem na świecie. Wydawałoby się, że nie ma żadnej możliwości, by w warunkach wszechobecnej kontroli ze strony władz mogli funkcjonować chrześcijanie. A jednak - Kościół w północnej części Półwyspu Koreańskiego żyje i rozwija się. Wiernym nieraz przychodzi płacić za to najwyższą cenę. Z Łukaszem Wilczyńskim z Open Doors Polska rozmawia Jarosław Kumor (Droga Odważnych).

Alonso żył w społeczności indiańskiej, w której wiara katolicka jest wymieszana z pogańskimi wierzeniami. Nie stronił od alkoholu i przemocy domowej. Kiedy się nawrócił, tamtejsi mieszkańcy, których nazywa "los catolicos", zaczęli prześladować go w drastyczny sposób.

Ta opowieść to nie tylko świadectwo nienawiści i okrucieństwa, ale także specyfiki meksykańskiego katolicyzmu. Przedstawia ją Łukasz Wilczyński z Open Doors.

Przedstawiciele Open Doors pomagają prześladowanym chrześcijanom w wielu krajach świata. Dziś z Łukaszem Wilczyńskim poznajemy ich działania w Indiach, Iraku i Republice Środkowoafrykańskiej.

Jak na sytuację chrześcijan w Azji i na Bliskim Wschodzie wpływa pandemia koronawirusa? Co robi Open Doors, by zachęcić wierzących mężczyzn w Afryce do brania odpowiedzialności za swoje życie?

Więcej artykułów…