05
Cz, Sie
22 New Articles

Alonso żył w społeczności indiańskiej, w której wiara katolicka jest wymieszana z pogańskimi wierzeniami. Nie stronił od alkoholu i przemocy domowej. Kiedy się nawrócił, tamtejsi mieszkańcy, których nazywa "los catolicos", zaczęli prześladować go w drastyczny sposób.

Ta opowieść to nie tylko świadectwo nienawiści i okrucieństwa, ale także specyfiki meksykańskiego katolicyzmu. Przedstawia ją Łukasz Wilczyński z Open Doors.

Lauro doszedł pewnego dnia w swojej przestępczej codzienności do ściany. Kiedy żona wyprowadziła się z dziećmi z domu, Bóg zaczął zdobywać jego serce.

Niestety Meksyk to państwo specyficzne pod względem religijnym. Katolicyzm jest tam często wypaczony, a każdy, kto autentycznie się nawraca i robi w związku ze swoją wiarą coś, czego nie robią inni w wiosce, może się znaleźć w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tak było w przypadku Lauro...

Oto kolejny odcinek naszej serii, w którym skupimy się na konkretnej postaci prześladowanego mężczyzny. Opowiada Łukasz Wilczyński z Open Doors.

Przedstawiciele Open Doors pomagają prześladowanym chrześcijanom w wielu krajach świata. Dziś z Łukaszem Wilczyńskim poznajemy ich działania w Indiach, Iraku i Republice Środkowoafrykańskiej.

Jak na sytuację chrześcijan w Azji i na Bliskim Wschodzie wpływa pandemia koronawirusa? Co robi Open Doors, by zachęcić wierzących mężczyzn w Afryce do brania odpowiedzialności za swoje życie?

Prześladowanie chrześcijan najczęściej uważamy za zjawisko dość odległe, obecne w krajach Afryki lub Bliskiego Wschodu. Dziś startujemy z serią filmów o prześladowaniach i o prześladowanych, ale także o tych, którzy im służą. Naszym przewodnikiem po tym świecie będzie Łukasz Wilczyński z organizacji Open Doors (www.opendoors.pl).

Zaczniemy jednak nie od spojrzenia na dalekie kraje, ale na prywatne podwórko naszego gościa. Jak połączyć tak trudną i tak potrzebną służbę z życiem rodzinnym? Jak utrzymać relacje z bliskimi na dobrym poziomie, kiedy ma się około stu wyjazdów rocznie, najczęściej w dalekie strony świata?

Dziś o tym, a w kolejnych odcinkach poznacie rzeczywistość służby prześladowanym w dobie koronawirusa oraz historie konkretnych chrześcijan z różnych zakątków świata.