24
So, Paź
38 New Articles

Bóg jest "mistrzem" przebaczania. Czasami przyjmujemy to przebaczenie bardzo gładko, wręcz nieraz grzesząc z zuchwałą świadomością, że Bóg i tak wybaczy, ale bywa też, że trudno nam uznać, że jesteśmy godni przebaczenia i trudno je przyjąć. Wyzwanie dzisiejszego poranka może być dobrym antidotum na obie sytuacje, o ile będziesz potrafił je przyjąć i wiernie spełnić. Wyzwanie jest tyleż proste co pełne duchowego treningu. Zatem – odwagi!

Prowadził Michał Mokrzycki i Michał Paczuła.

Żyjemy w świecie nieczystości, która zakłamuje nam obraz siebie. Bóg patrzy na świat w sposób doskonale realny. A Ty i ja? Zakłamanie na swój temat i na temat Boga gubi nas i utrudnia bitwę o czystość, która jest kategorią chrześcijańską – nie tylko w sferze cielesnej. Dziś temat bardzo mocno dotykający nas mężczyzn i niewątpliwie trudny. Tym bardziej warto z nim się mierzyć – w otwartości i miłości do siebie i Boga.

Prowadził Mariusz Marcinkowski.

Czy Ty też zasypujesz Pana Boga masą swoich spraw i w trakcie modlitwy myślisz głównie o sobie i innych ludziach?

Lepsza taka "taktyka" niż żadna, ale zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby na modlitwie chodziło Ci przede wszystkim o Boga, a nie o siebie.

Tym razem rozmawiamy o modlitewnym egoizmie i modlitewnej pokorze, serwując na początek pewną niespodziankę.

Poranek prowadził: Jarosław Kumor

W dzisiejszym poranku biorą udział dwie siostry. Pierwsza ma na imię wiara. Mówią niektórzy: "jestem głęboko wierzącym katolikiem", "idę za Jezusem", ale nie widać tego w ich życiu. Druga ma na imię uczynki. Czy z kolei one same wystarczą do duchowego życia w pełni? Jest jeszcze trzecia siostra, której na imię miłość. Ona potrafi dwie pozostałe pogodzić.

Od pasjonujących wywodów na temat angelologii i jakiegoś Teofila bracia przechodzą do właściwego tematu dzisiejszego poranka czyli poznawania Boga, którego do końca poznać nie jesteśmy w stanie, choć On sam daje nam się poznawać... Zastanawiamy się czy Boga prędzej możemy spotkać i poznać w doświadczeniach i za pomocą własnych wysiłków czy jednak w pewnym duchowym dryfie, gdy niczego nie zakładamy, niczego nie oczekujemy i nastawieni jesteśmy na ciszę i słuchanie. Bóg wymyka się naszym schematom, więc odpowiedź nie jest prosta. Warto jednak uruchomić swoje myślenie w tym temacie, do czego serdecznie Was zapraszamy we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Na koniec filmu – WYZWANIE!

Prowadzą Michał Mokrzycki i Dawid Gacek.