25
Pn, Paź
19 New Articles

Wróciłem w Bieszczady, by zrealizować kolejne sportowe wariactwo – Wataha Bieszczady Extreme Triathlon. W swojej formule odbiega on od klasycznych zawodów triathlonowych, choć dystanse są zbliżone do koronnej dyscypliny Iron Man: 3,5 km pływania, 176 km jazdy na rowerze i 36 km biegu, a to dlatego, że całość odbywa się przy niemal 4000 m przewyższeń.

Wataha 2021 – coroczne zawody triathlonowe w Bieszczadach – stały się dla mnie okazją do wysnucia pewnego ważnego wniosku na temat tzw. „błędów amatora”. Czy rzeczywiście profesjonalizm zawsze służy człowiekowi? Zachowania odbiegające od postępowania profesjonalisty nie muszą być błędem, a bywają sytuacje, gdy odejście od schematów i ustalonych norm jest dobre – i dla mnie i dla innych. Wszystko zależy od celu.

Rozgrzewka jest bardzo ważna, choćby dlatego, że zapobiega kontuzjom. Z drugiej strony nie ma sensu nadmiernie jej przedłużać. Dzisiejszy odcinek prowadzi maratończyk, biegacz z 13-letnim stażem Marcin Kurek, który opowiada o swojej optymalnej rozgrzewce.

Więcej artykułów…