31
So, Paź
42 New Articles

Udało Ci się przełamać. Dałeś swojemu ciału solidną dawkę wysiłku. Co dalej? Chwile po zakończonym treningu to bardzo istotny czas w dbaniu o siebie. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Zupełnie jak wędrowiec przed wyprawą, do treningu musimy się odpowiednio przygotować. Gwałtowne podróżnicze zrywy bez uprzedniego sprawdzenia prognozy pogody, informacji na temat terenu, czy towarzyszącej dokoła fauny, skazane są zwykle na całkowitą porażkę. Analogicznie w treningu – potrzebujesz wykonać rekonesans: gdzie jesteś?, jaki jest Twój cel?, jakie będą etapy jego osiągania? Gdy będziesz już miał te informacje, pamiętaj o kilku istotnych elementach treningowych.

Kiedy byłem, kiedy byłem małym chłopcem (hej!), lubiłem oglądać przygody Popeye'a, porywczego marynarza o szlachetnym i dobrym sercu. 

Siła – taki mocny dar od Stwórcy, który naturalnie posiada każdy mężczyzna. To, jak go wykorzystamy, zależy już od nas. Możesz wziąć udział w „ustawce” z kibicami, ale możesz też wziąć swoje dziecko do parku linowego lub w góry i pokazać jakim jesteś prawdziwym siłaczem. Zwłaszcza kiedy nikt inny nie ma już sił by dalej iść…

Moja przygoda z triathlonem to pasmo możliwości przełamywania siebie, walki o wierność i uczenia się, że małymi krokami można wiele zwojować, nawet jeżeli ta pasja to jedynie dodatek do sfery rodzinnej i zawodowej.

Kiedy byłem młodszy, imponowali mi ludzie którzy przebiegli maraton. Był to czas, kiedy sport, w tym bieganie, nie był tak popularny, masowy i modny jak dzisiaj. W jednym z dwóch istniejących ówcześnie programów TVP transmisje z maratonów odbywały się chyba tylko przy okazji igrzysk olimpijskich. Widok maratończyka był zatem rzadki, a przebiegnięcie maratonu wydawało się nieosiągalne dla amatora.

“Jeśli określisz swoje potrzeby w sferze rozwoju fizycznego, to będzie łatwiej ruszyć z miejsca. A że przychodzą kryzysy i czasami się nie chce? Ja mógłbym pisać wiersze o tym, jak bardzo mi się nie chce ćwiczyć. Akceptuję to i robię swoje” – mówi trener personalny Piotr Podczaski.