25
Pn, Paź
19 New Articles

Był na bieżni zjawiskiem. Swoim rekordem świata w biegu na 100 m wyprzedził epokę. Zaciekawiał, bo był na szczycie, a w gruncie rzeczy mało było o nim wiadomo – również w przestrzeni wiary, choć przed i po swoich biegach wyrażał ją bez skrępowania.

Dotychczasowe życie Jakuba Błaszczykowskiego to kawał historii: tragiczna śmierć mamy ugodzonej nożem przez ojca, szkoła szybkiego dorastania po angażu w Wiśle Kraków, wreszcie reprezentacja i wielka zachodnia piłka. To tylko niektóre wątki, a pewnie nie jest to koniec, bo dziś, mimo końcówki kariery, o Kubie ponownie jest głośno w rodzimym piłkarskim światku, a z postawy oraz świadectwa wiary piłkarza można czerpać wiele inspiracji.

Pewnie zdarzyło się wam, że po usłyszeniu jakiegoś polecenia od szefa albo propozycji znajomych, waszą reakcją było: „No nie… to nie ma przecież sensu!”. Miałem podobne myśli, gdy dostałem propozycję, by napisać o św. Pawle jako… inspiracji w rozwoju fizycznym. Pierwsza reakcja – to się nie uda i będzie sztuczne. Zaraz jednak, na szczęście, uruchomiły się wszystkie pozytywne cechy mojej osobowości – analiza, planowanie, zainteresowanie Biblią… i stwierdziłem, że to może się udać!