20
Śr, Paź
20 New Articles

Dziś Piotr nie jest sobą – mówi nam, że czasami w rozwoju fizycznym warto odpuścić! Tego nie można przegapić! Nie jesteśmy maszynami. Często narzucamy sobie niepotrzebną presję treningu. Warto słuchać swojego ciała, by nie przesadzić. Miewamy wygórowane oczekiwania co do rozwoju fizycznego i są one najczęściej nieosiągalne. Bądźmy elastyczni, szukajmy alternatyw, szukajmy ulubionych aktywności – z miłości do siebie, bez niepotrzebnej autokrytyki.

Prowadził Piotr Podczaski.

Jak to się dzieje, że ciało bywa narzędziem grzechu w Twoim życiu? Piotr w dzisiejszym poranku dzieli się swoim doświadczeniem, dzieląc tę kwestię na trzy obszary. A jak Ty możesz traktować swoje ciało, by nie było narzędziem grzechu? W końcu to Ty o nim decydujesz i Ty sam jesteś ciałem. Bóg dał Ci na tym polu wielką odpowiedzialność. On dał każdemu z nas ciało nie po to, by poprzez nie grzeszyć, ale by świadczyć nim miłość – być Jego narzędziem.

Prowadził Piotr Podczaski.

Niektóre wynikają z fizjologii, ale mamy też napięcia, za którymi stoją nasze stany emocjonalne.

Napięcia mogą powodować, że odrzucamy swoje ciało i nie troszczymy się o nie, a przecież ciało bierze udział w naszej duchowości, modlitwie, relacji z Bogiem. Warto zatem obserwować napięcia, uświadamiać je sobie i je zapisywać.

Kilka sposobów tej pracy podpowiadamy w ramach dzisiejszego Poranka, ale warto ich szukać indywidualnie, by były dostosowane do naszej codzienności.

Prowadził Mariusz Marcinkowski.

Najlepsze efekty treningu mamy nie wtedy, gdy jest go dużo i np. raz w tygodniu, ale rozkładamy go na systematyczne mniejsze dawki. Jeśli dodatkowo umiemy pobudzać swoje serca w treningu, przypominać sobie dla kogo to robimy i że ćwiczymy z Braćmi, to trening będzie miał wpływ na pozostałe nasze punkty dnia.

Prowadzi Piotr Podczaski.

Dojście do swoich granic w każdej sferze jest bezcennym doświadczeniem. Dzięki temu uczymy się siebie i wzrastamy. Co robisz kiedy zbliżają się Twoje fizyczne granice? Co możesz zrobić, by w ich obliczu nie rezygnować, ale je pokonywać?

Prowadził Mariusz Marcinkowski.

Skąd Jezus czerpał inspiracje do swoich przypowieści o domu na skale, pasterzu, pracownikach winnicy, itd.? Trudno oprzeć się wrażeniu, że z własnego doświadczenia i własnej pracy. Czasy, w których żył, mocno sprzyjały wysiłkowi, który nie wymagał specjalnych ćwiczeń. Tryb życia był bardzo aktywny pod kątem fizycznym. Na tej podstawie przyglądamy się dziś naszym sportowym aktywnościom w czasach, które są zdecydowanie inne i patrzymy na ich cel lub jego brak.

Prowadził Piotr Podczaski.

Na boisku walczysz z przeciwnikiem, ale w codzienności najczęściej toczysz walkę z samym sobą... Czy Tobie też trudno zabrać się za trenowanie swojego ciała? To jest często kluczowa walka w ciągu dnia. Pamiętaj, że – tak jak na boisku – masz obok siebie Braci, którzy są gotowi pomóc Ci, byś się nie poddawał. Zapraszamy, podejmij decyzję i trenuj dziś z nami!

Prowadzi Mariusz Marcinkowski.

Więcej artykułów…