29
Pn, Lis
16 New Articles

"Nie jest dobrze, by człowiek był sam" – działo się!

“Nie jest dobrze, by człowiek był sam” – pod takim hasłem wspólnota mężczyzn Droga Odważnych zorganizowała 25 września kolejną konferencję online z cyklu Powołani do Przywództwa.

 

Wydarzenie odbyło się na Scenie Ołtarzew w Ożarowie Mazowieckim. Około 100 uczestników przyjechało na miejsce, by wziąć udział w konferencji bez pomocy łączy internetowych. Pozostali uczestnicy skorzystali z transmisji.

"Ciekawe jest doświadczenie mówienia o relacjach, gdy automatycznie masz możliwość wchodzenia z ludźmi w interakcję i rozmowy z nimi o tym, co było treścią konferencji. Ja dzięki temu wydarzeniu, treściom, które sam przekazywałem, ale też rozmowom z uczestnikami, przestałem bagatelizować drobne rzeczy, które mają wpływ na relacje. Mówiłem o tym, że relacje budujemy z tzw. "cegłówek", ale jednocześnie nie do końca to doceniałem. To wydarzenie pomogło mi to zmienić" – powiedział jeden z prelegentów Dawid Gacek.

Prócz Dawida Gacka, swoje konferencje wygłosili: lider Drogi Odważnych i psychoterapeuta Paweł Bodzon oraz teolog i lider główny Drogi Odważnych Mariusz Marcinkowski. W panelu dyskusyjnym podsumowującym konferencje pojawili się Paweł Bodzon i kapelan Drogi Odważnych, kapucyn br. Adam Zwierz.

"Z poruszanych treści ważne było dla mnie to, że samotność może być dobra i potrzebna, jeśli jest zaplanowana i nie "wkrada się" w życie, tylko dzieje się pod kontrolą. Kiedy zostaję sam w domu – a zdarza się, bo moje dzieci są już dorosłe – potrzebuję planu na taki czas. Łatwiej mi też wtedy dostrzec potrzeby bliskich. Ostatnio w takiej sytuacji dotarło do mnie, że warto byłoby pomóc zięciowi w jego pracy, potowarzyszyć mu. W ferworze codzienności nie dostrzegam tego typu rzeczy tak łatwo" – powiedział jeden z uczestników Tomasz Sztychmiler.

Jak co kwartał, konferencja stanowi punkt startowy kilkutygodniowego programu formacyjnego dla tych, którzy chcieliby zgłębić poruszany temat. Do tej pory do programu zgłosiło się około 120 osób. Uczestnik otrzyma w jego ramach m.in. materiał wideo na każdy tydzień, studium biblijne, kartę pracy i możliwość udziału w małej grupie dzielenia w formule mastermind.

W ramach biletu można było zaopatrzyć się w kwartalnik PlanoMax (nazwa inspirowana patronem Drogi Odważnych św. Maksymilianem) – wszechstronne narzędzie wzrostu, używane w ramach codziennej formacji przez członków wspólnoty Droga Odważnych. Więcej o Planomaksie. Obecnie jest możliwość zaopatrzenia się w sam kwartalnik ze wspomnianym programem formacyjnym do indywidualnego użytku.

 

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁY POPRZEDNIE EDYCJE:

"Jak żyć w świecie bez autorytetów?" Za nami całodniowa konferencja online

"Jak realizować oczekiwania współczesnego świata?" Za nami druga konferencja z cyklu “Powołani do Przywództwa”

"Jak budować jedność wśród podziałów?" – działo się! [ZOBACZ RELACJĘ]


You don`t have permission to comment here!

Other Videos

Wierzysz w Chrystusa, więc jesteś znakiem sprzeciwu. To nie podoba się ludziom, którzy z grzechu czerpią korzyści... Właśnie w takiej sytuacji znaleźli się mieszkańcy znanego meksykańskiego kurortu. O życiu w mieście pozostającym w szponach mafii opowiada Łukasz Wilczyński z Open Doors Polska. Rozmowę prowadzi Jarosław Kumor (Droga Odważnych).